ФОТО: Пристигна Папата, веднаш проба македонска храна, плоштадот се полни, обезбедувањето полека го носи од аеродром кон Скопје

 Breaking News

ФОТО: Пристигна Папата, веднаш проба македонска храна, плоштадот се полни, обезбедувањето полека го носи од аеродром кон Скопје

ФОТО: Пристигна Папата, веднаш проба македонска храна, плоштадот се полни, обезбедувањето полека го носи од аеродром кон Скопје
May 07
06:35 2019

Утрово Папата Франциск кој е во историска посета на Северна Македонија, стапна на македонско тло. Тој беше пречекан од премеирот Зоран Заев и претседателот Иванов на Аеродромот. Го очекуваат околу 15.000 грашани, Скопје поради посетата блокирано. Погледнете дел од атмосферата утрово:

Поради посетата на папата Франциск патот до Меѓународниот аеродром Скопје ќе биде затворен за сообраќај од 7:30 часот до 9 часот, поради што сите патици кои имаат утрински летови требаше да стасаат на аеродромот до седум часот.

Related Articles