ФОТО: Пристигна нова количина на opужје во Украина oд британско и америчко производство

 Breaking News

ФОТО: Пристигна нова количина на opужје во Украина oд британско и америчко производство

ФОТО: Пристигна нова количина на opужје во Украина oд британско и америчко производство
March 01
18:41 2022

Украинците веднаш се запознаа, противт енковски ракетни фрлачи денеска пристигнаа во Украина.

Оваа вест беше споделена на Твитер профил, раководен од украинската армија, каде беа објавени и фотографии:

Се известува дека денеска во Украина пристигнала нова залиха британски NLAW и американски противтенковски ракетни фрлачи FGM-148 „Javelin“ пишува во објавата.

Related Articles