ФОТО: Премиерот се качи на бина и направи неколку селфи

 Breaking News

ФОТО: Премиерот се качи на бина и направи неколку селфи

ФОТО: Премиерот се качи на бина и направи неколку селфи
November 17
22:19 2019

Владејачката СДСМ на следните избори ќе има целосна родова еднаквост. Ова денеска го истакна премиерот Заев кој се обрати на настанот за одбележување на јубилејот од 20 години Форум на жени на СДСМ.

Тој пред сопартијките кажа дека на листите 50 отсто од кандидатите ќе бидат жени. Тој се качи пред видео бимот и правеше селфи со неговите сопартијки.

Еве неколку фотографии од моментот кога премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев го извади телефонот и направи неколку селфи фотографии:

Related Articles