ФОТО: Пратеникот Зекири објави фотографии од својата свадба, каде Заев беше кум

 Breaking News

ФОТО: Пратеникот Зекири објави фотографии од својата свадба, каде Заев беше кум

ФОТО: Пратеникот Зекири објави фотографии од својата свадба, каде Заев беше кум
November 03
17:39 2019

Пратеникот Мухамед Зекири стапи во брак со поранешната директорка на телевизијата Алсат М, Бисера Јордановска.

Кум на свадбата бил премиерот Зоран Заев заедно со неговата сопруга Зорица Заева. На свадбената прослава присуствувале и блиските пријатели на Зекири и Јордановска, меѓу кои бројни новинари, нивни поранешни колеги.

Фотографии од свадбата пратеникот објави на својот Инстаграм профил. Погледнете:

Related Articles