ФОТО: Пејачката на Гpанд денес е coн за сите мажи, а некогаш изгледала вака

 Breaking News

ФОТО: Пејачката на Гpанд денес е coн за сите мажи, а некогаш изгледала вака

ФОТО: Пејачката на Гpанд денес е coн за сите мажи, а некогаш изгледала вака
August 06
15:04 2019

Српската пејачка Милица Павловиќ денес е сон на многу мажи, а некогаш на првата аудиција на Гранд била непрепознатлива.

Таа инаку на аудициите на музичкото шоу се пријавувала уште како дете, а првиот пат се појавила во 2003-та година кога била мало девојче.

Милица Павловиќ е српски поп-фолк уметник познат за нејзиниот танц и кореографии. Таа стекнала популарност по натпреварувањето на телевизија со пеење на натпреварот „Ѕвездите на Гранд“. Таа потпишала на издавачка куќа Гранд Продукција и објавила неколку поп-фолк и танц синглови меѓу 2012 и 2014 година, кога нејзиниот студиски албум Говорот на телото бил објавен. Подоцна тоа стана најдобро продаван албум во Србија за таа година. Во декември 2016 година таа го објавила нејзиниот втор студиски албум Божица.

Related Articles