ФОТО: Падна првиот снег во Србија – кога ќе падне во Македонија

 Breaking News

ФОТО: Падна првиот снег во Србија – кога ќе падне во Македонија

ФОТО: Падна првиот снег во Србија – кога ќе падне во Македонија
November 29
22:27 2019

Во соседството, поточно во Копаоник во Србија утрово падна првиот снег откако претходно на ова зимско туристичко место во текот на ноќта врнеше дожд.

На Копаоник има вистинска снежна идила, а локалните жители споделија и фотографии на социјалните мрежи.

Во Македонија пак, прв снег се очекува на почеток на Декември во Маврово.

Related Articles