ФОТО: Падна првиот снег во Македонија, а додека од утре значително ќе бидат пониски дневните температури

 Breaking News

ФОТО: Падна првиот снег во Македонија, а додека од утре значително ќе бидат пониски дневните температури

ФОТО: Падна првиот снег во Македонија, а додека од утре значително ќе бидат пониски дневните температури
November 30
19:14 2019

Иако беше најавувано дека за снегот ќе почекаме, денес веќе мириса на зима. Првиот снег во Македонија падна на Попова Шапка. Метеоролозите најавија дека дневните температури од утре ќе бидат значително пониски, а утринските на повеќе места ќе се спуштат под или околу нулата. Од понеделник ќе има променлива облачност, а во вторник врнежи од дожд кои особено на север ќе поминуваат во снег и на повисоките места.

Related Articles