ФОТО: Ова е новата директорка на местото на Стојко Пауновски

 Breaking News

ФОТО: Ова е новата директорка на местото на Стојко Пауновски

ФОТО: Ова е новата директорка на местото на Стојко Пауновски
May 18
19:28 2021

Владата на денешната седница назначи нов директор на Државниот пазарен инспекторат, откако пред еден месец го разреши Стојко Пауновски дознава 24 инфо. За вршител на должност е назначена поранешната пратеничка од СДСМ, Анета Симеска Димоска. Димоска е од Прилеп и по професија е дипломиран инженер технолог. Фото:

Related Articles