ФОТО: Ова е ергенската забава за синот на Цеца, неговата мајка запеа за него, Вељко се жени за 7 дена

 Breaking News

ФОТО: Ова е ергенската забава за синот на Цеца, неговата мајка запеа за него, Вељко се жени за 7 дена

ФОТО: Ова е ергенската забава за синот на Цеца, неговата мајка запеа за него, Вељко се жени за 7 дена
November 18
20:22 2019

Вељко Ражнатовиќ, синот на српската фолк-пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ, организираше ергенска вечер една недела пред свадбата.

Вељко, заедно со своите пријатели, но и со својата мајка се забавуваше до раните утрински часови.

Цеца во еден момент се фати за микрофон, е качи на столче и ги запеа своите хитови Наговори и Личиш на мога оца, на воодушевување на присутните. Пејачката и нејзиниот наследник цело време се прегрнувале.

Во еден момент имало и огномет. Погледнете како изгледаше тоа во продолжение:

Related Articles