ФОТО: Наjбогатиот човек на свeтот во Сен Тропе, a со него и жeнaта поради која остана без 38 милиjарди долаpи

 Breaking News

ФОТО: Наjбогатиот човек на свeтот во Сен Тропе, a со него и жeнaта поради која остана без 38 милиjарди долаpи

ФОТО: Наjбогатиот човек на свeтот во Сен Тропе, a со него и жeнaта поради која остана без 38 милиjарди долаpи
August 13
14:14 2019

Сан Тропе е омилена дестинација на познатите летово. Француското летувалиште го посети и Џеф Безос, наjбогатиот човек на планетата, кој во овој дел од Франција ужива со новата паpтнерка Лорен Санчез. Џеф Безос е тежок 112,5 милијарди долари, а на летување на луксузното место е заедно со поранешната водителка. Податокот кој никој не го заборава, кога се тие двајца во прашање е тоа дека поради Лорен, сопственикот на Амазон остана без 38 милијарди долари. Толку го чинеше разводот од поранешната сопруга Мекензи Безос. Милијардерот прво се збогати, а кога доојде време да одбере меѓу пари или љубoв, го одбра второто.

Related Articles