Фото на денот: Монтажен тоалет среде улица во Скопје после Heвpeметo

 Breaking News

Фото на денот: Монтажен тоалет среде улица во Скопје после Heвpeметo

Фото на денот: Монтажен тоалет среде улица во Скопје после Heвpeметo
February 27
17:36 2020

Силно Heвpеме го погоди главниот град синоќа, по што низ улиците може да се видат откорнати дрва и фасади од згради. На социјалните мрежи се споделуваат и фотографии и снимки од нередот кој го предизвика силниот ветер. На Фејсбук страната Приказни од булеварот е споделена фотографија од улица во Ѓорче Петров, на која се гледа монтажен тоалет среде улица. Градоначалникот Шилегов на својот Фејсбук профил објави дека биле санирани шт етите од невремето и упати благодарност до сите екипи кои неуморно работеле до раните утрински часови.

Related Articles