Фото: Министерот Филипче прошета на струмичкиот пазар и го посети ТЦ Глобал

 Breaking News

Фото: Министерот Филипче прошета на струмичкиот пазар и го посети ТЦ Глобал

Фото: Министерот Филипче прошета на струмичкиот пазар и го посети ТЦ Глобал
October 02
20:40 2021

Министерот за Здравство, Венко Филипче денеска беше во посета на Струмица.

Денеска ја посетив прекрасната Струмица и имав можност да поразговарам со нејзините граѓани, да прошетаме заедно на струмичкиот пазар и да го посетиме ТЦ Глобал, напиша Филипче на својата фејсбук страница, каде објави и фотографии од прошетката:

Related Articles