ФОТО: Министерот Спасовски засади 3 дрвца, за зелена држава и чист воздух, предизвикот го прифати и предизвика други тројца функционери

 Breaking News

ФОТО: Министерот Спасовски засади 3 дрвца, за зелена држава и чист воздух, предизвикот го прифати и предизвика други тројца функционери

ФОТО: Министерот Спасовски засади 3 дрвца, за зелена држава и чист воздух, предизвикот го прифати и предизвика други тројца функционери
October 07
08:23 2019

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, го прифати предизвикот на Љупчо Николовски и засади три дрвца во Куманово, па сето тоа го сподели на Фејсбук. – Предизвикот прифатен со задоволство. Засадив три дрвца за зелено насекаде, за чист воздух и за грижа за околината. Ги предизвикувам Сања Лукаревска, Александар Арсиќ и Арафат Муареми да го направат истото, напиша Спасовски. Тој неговите тројца пријатели кои ги предизвика бара да го прифатат предизвикот и да го направат истото, останува да видиме кога ќе го сторат тоа. Еве како изгледаше засадувањето на три дрва во Куманово, фото:

Related Articles