ФОТО: Македонското знаме се развиори пред зградата на Европската комисија по ветото на Макрон

 Breaking News

ФОТО: Македонското знаме се развиори пред зградата на Европската комисија по ветото на Макрон

ФОТО: Македонското знаме се развиори пред зградата на Европската комисија по ветото на Макрон
October 16
18:32 2019

На јарбол пред зградата на Европската комисија денеска е истакнато македонското знаме. Дописниците објавија дека ЕК го истакнала знамето во знак на солидарност по вчерашното вето на францускиот претседател Емануел Макрон на одлуката да и се додели датум за почеток на преговори на Македонија. Твит фото:

Related Articles