ФОТО: Која е Русинката која го замолчи Терминатор? Беше светска шампионка, вози тенk, но тоа не е се

 Breaking News

ФОТО: Која е Русинката која го замолчи Терминатор? Беше светска шампионка, вози тенk, но тоа не е се

ФОТО: Која е Русинката која го замолчи Терминатор? Беше светска шампионка, вози тенk, но тоа не е се
March 21
22:14 2022

Арнолд Шварценегер, познатиот актер и политичар неодамна преку социјалните мрежи му се обрати на рускиот народ и претседател Владимир Путин, па апелираше да прекине во јната во Украина.

Шварценегер доби жесток одговор, и тоа од четирикратната светска шампионка во кревање тегови, Маријана Наумова.

Ве повикувам да видите со ваши очи, кажа Наумова меѓу другото во нејзиното обраќање, пишува Прес24.

Руската спортистка, која имаше можност да се сретне со политичарот, сними видео порака преку која лично му се обрати на „Терминатор“ и го праша зошто не реагирал за стpp адањето на деца та во Донбас во период од 2014 до 2022 година.

Повеќекратната европска и светска шампионка со години е активна и дава поддршка на Русите во Донбас и Доњецк, а на нејзиниот профил може да се забележат фотографии со оpp ужје, но и како вози те нк.

Меѓутоа, таа вели дека поли тиката треба да им се остави на полити чарите, а личните ставови да се задржат. ИзворПрес24.

Related Articles