ФОТО: Заев преку Инстаграм го покани Ноле на гости во Северна Македонија, од име на Владата и граѓаните

 Breaking News

ФОТО: Заев преку Инстаграм го покани Ноле на гости во Северна Македонија, од име на Владата и граѓаните

ФОТО: Заев преку Инстаграм го покани Ноле на гости во Северна Македонија, од име на Владата и граѓаните
July 06
22:05 2019

Драг Ноле, твојата изведба на преубавата „Македонско девојче“ нѐ воодушеви сите во нашата земја. Прекрасно е чувството кога Ас како тебе се обраќа со почит и љубов на нашиот македонски народ и на сите граѓани во Северна Македонија ??. Те чекаме во Охрид и Скопје и на сите други убави места, тука во нашиот мозаик од култури и вредности. Ти упатувам отворена покана во име на Владата и во име на нашите граѓани. Воедно, те следиме на Вимблдон ? и ти посакуваме успех. – Напиша премиерот на својот инстаграм профил.

Related Articles