ФОТО: Жаклина е најубавата баба од Белград, има 50 години, се омажила за милионер кој го нарекува г-дин Совршен

 Breaking News

ФОТО: Жаклина е најубавата баба од Белград, има 50 години, се омажила за милионер кој го нарекува г-дин Совршен

ФОТО: Жаклина е најубавата баба од Белград, има 50 години, се омажила за милионер кој го нарекува г-дин Совршен
August 03
23:19 2019

Жаклина Беридо Пизано од Србија е најсекси баба на светот. Ако не верувате во тоа, само погледнете ги нејзините фотографии.

Оваа модна блогерка, која има 50 години, го одзема здивот. А во животот таа поминала низ вистинска голгота. Жаклина инвестира многу пари во нејзиниот изглед и гардероба.

Родена е во Белград, но живее во странство долги години. Многу модни списанија пишуваат за неа и нејзиниот живот. Таа работи со многу луксузни брендови, а нејзиното тело е навистина совршено. Таа „има лек“ и за тоа.

Јадам многу овошје и пијам многу вода. Јадам едно авокадо на ден, не пушам и не пијам. Јадам риба, морска храна, месо и зеленчук. Од моите 10 години вежбам барем 45 минути на ден. Неопходно редовно да се вежба и да се има здрава исхрана. И ја негувам и мојата душа, открива Жаклина.

Таа е мажена за Италијанец чиј идентитет вешто го крие од јавноста, а иако има својот Инстаграм наместо името, тој го напишал прекарот – „Таа ме нарекува г-дин Совршен“. И навистина, Жаклина има само добри зборови за својот сопруг.

Мојот Господин Совршен. Тој е целиот мој свет иако не е еден од оние луѓе кои сака да се експонира. Мислам дека сега е совршен момент да го пртставам на сите, напиша Жаклина, со фотографија од црвен тепих во Кан на која позира со нејзиниот сопруг.

Related Articles