ФОТО: Еве како изгледа италијанскиот пејач без грам шминка

 Breaking News

ФОТО: Еве како изгледа италијанскиот пејач без грам шминка

ФОТО: Еве како изгледа италијанскиот пејач без грам шминка
May 24
20:31 2021

Италијанската група Манескин, Откако победија на Евросонг, стана вистинска светска се нзација.

Особен интерес кај женската публика предизвика фронтменот на групата, Дамиано Давид.

Овој 22-годишен Италијанец на Инстаграм со следат речиси два милиони луѓе, а иако пред светот се претстави како разуздан рокер со нашминкани очи, лакирани нокти и оскудна облека, на приватните фотографии тој изгледа сосема различно.

На некои од фотографиите Дамиано покажа како изгледа без шминка.

На жалост на бројни обожаватели, Дамиано веќе четири години е во врска со инфлуенсерката Џиарџо Солери, а некои италијански медиуми пишуваат дека се и верени.

Related Articles