ФОТО: Дац се огласи за метлата на Фејсбук

 Breaking News

ФОТО: Дац се огласи за метлата на Фејсбук

ФОТО: Дац се огласи за метлата на Фејсбук
May 02
11:40 2019

Драган Спасов Дац, актерот кој му ја даде „метлата” на премиерот Зоран Заев на митинг, се огласи вчера на социјалните мрежи и сподели фотографија со шега на своја сметка па напиша наскоро, со што се означува дека според него по 5 Мај метлата ќе заигра како што рече Заев.

Инаку, Дац му ја подари метлата на Заев среде митинг во Карпош кога тој најави дека по изборите ќе има чистка, а сето тоа предизвика лавина реакции.

„Не беше ништо испланирано, ни намерно. Во моментот кога премиерот Заев говореше дека е неопходна чистка во партијата, станав и отидов до локалниот маркет и купив метла. Тој прво се збуни, не искоментира ништо и ме праша само: Ова за мене ли е? Одговорив: Да! Затоа што искрено мислам дека на паријата и е неопходна чистка“, изјави потоа за САКАМДАКАЖАМ.МК актерот Драган Спасов-Дац.

Related Articles