ФОТО: Гужви на патот Скопје-Охрид, има и застој кај Стража и работа на патот

 Breaking News

ФОТО: Гужви на патот Скопје-Охрид, има и застој кај Стража и работа на патот

ФОТО: Гужви на патот Скопје-Охрид, има и застој кај Стража и работа на патот
August 01
10:54 2019

По повод празникот Илинден денеска цела Македонија е преплавена со возила но најмногу на патниот правец Скопје-Охрид.

На овој патен правец очевидци за Њуз24 веќе раскажуваат дека има застој од окулу 40-тина минути, посебно после превојот Стража.

Од 1 јули годинава има забpaна за тешки товарни возила на патниот правец Скопје – Охрид, но тоа не е доволно, погледнете ја колоната на возила на овој патен правец:

Related Articles