ФОТО: Го нарекуваат уште и турскиот Бред Пит, жените ширум светот пoлудуBaaт поради него

 Breaking News

ФОТО: Го нарекуваат уште и турскиот Бред Пит, жените ширум светот пoлудуBaaт поради него

ФОТО: Го нарекуваат уште и турскиот Бред Пит, жените ширум светот пoлудуBaaт поради него
July 22
22:16 2019

Обожавателките на турските серии, во текот на гледањето на истите се сретнуваат со голем број актери кои веднаш ги освојуваат нивните срца.

Еден од нив е и 35-годишниот Киванч Татлитуг кој денес е еден од најплатените и најпопуларни турски актери.

Се зборува дека е “тежок” 17 милиони долари, а поради сличноста со славниот Бред Пит, Киванч го добил прекарот “турски Бред Пит”.

Подоцна играл во бројни остварувања, како што се сериите “Езел” и “Љубов од освета”, каде го толкува главниот лик Џесур.

Можеби многу дами ќе останат разочарани од информацијата дека актерот веќе три години е во брак.

За потсетување, тој во 2016 година ја оженил стилистката Башак Дизер. Погледнете ги фотографиите:

Related Articles