ФОТО: Голема порака доаѓа од Сестрите од Манастирот на Свети Георгиј Победоносец во Рајчица

 Breaking News

ФОТО: Голема порака доаѓа од Сестрите од Манастирот на Свети Георгиј Победоносец во Рајчица

ФОТО: Голема порака доаѓа од Сестрите од Манастирот на Свети Георгиј Победоносец во Рајчица
April 01
18:51 2020

Уштре од раните утрински часови, а и скоро преку целиот ден, Македонија за зафатија снежни врнежи, каде на места паднаа и над 30 сантиметри снег. Сестрите од Манастирот на Свети Георгиј Победоносец во Рајчица, метох на Бигорскиот Манстир снегот го искористија да направат голем снешко, а заедничката фотографија со снешко ја споделија на нивната фејсбук страница. Тие над фотографијата упатија и порака до народот на кој му порачаа да се радува, во продолжение прочитајте ја во целост:

Related Articles