ФОТО: Времето денеска облачно со сонце, но и нестабилно со врнежи од дожд, грмежи, појава на град и засилен ветер

 Breaking News

ФОТО: Времето денеска облачно со сонце, но и нестабилно со врнежи од дожд, грмежи, појава на град и засилен ветер

ФОТО: Времето денеска облачно со сонце, но и нестабилно со врнежи од дожд, грмежи, појава на град и засилен ветер
May 17
07:17 2019

Променливо облачно со сончеви периоди. Наместа ќе биде нестабилно со врнежи од дожд и грмежи, локално со засилен ветер и појава на град. Според УХМР времето утре ќе е сончево и топло со мала до умерена облачност и со умерен јужен ветер. Ова се температурите во Македонија измерени утрово:

Related Articles