ФОТО: Временска пpогноза за цела нeделa, cпac од дождот само за кpатко, нов влажен бран се очекува со дожд и грмежи

 Breaking News

ФОТО: Временска пpогноза за цела нeделa, cпac од дождот само за кpатко, нов влажен бран се очекува со дожд и грмежи

ФОТО: Временска пpогноза за цела нeделa, cпac од дождот само за кpатко, нов влажен бран се очекува со дожд и грмежи
July 11
07:50 2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 17, а дневната од 23 до 30 степени. УВ-индексот ќе изнесува 9. Во Скопје, слично време, сончево со мала облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 27 степени. Од утре до сабота ќе преовладува стабилно и посвежо време со умерен северен ветер. Во недела се очекува нов влажен бран со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни. Ова е прогнозата за наредните денови:

Коментари

Њуз24 се оградува од коментарите на содржините

Related Articles