ФОТО: Вечерва 3емјотрес од 3,9 степени по Рихтер ја погоди соседна Србија, најмногу почуствуван во Крушевац и Ниш

 Breaking News

ФОТО: Вечерва 3емјотрес од 3,9 степени по Рихтер ја погоди соседна Србија, најмногу почуствуван во Крушевац и Ниш

ФОТО: Вечерва 3емјотрес од 3,9 степени по Рихтер ја погоди соседна Србија, најмногу почуствуван во Крушевац и Ниш
May 10
22:38 2022

ЕМСЦ – Eвропскиот медитерански сеизмолошки центар извести дека вечерва земјотрес ја погодил соседна Србија. Според овие информации станува збор за земјотрес од 3,9 степени по Рихтер, регистриран во 21:38 минути. Епицентарот на земјотресот бил на околу 20 километри од Крушевац и 48 километри од Ниш, на длабочина од два километри. Според пишувањата на српските медиуми, граѓаните во Крушевац почувствувале силно тресење на тлото за време на земјотресот, кој приближно траел околу половина минута, јавуваат медиумите во регионот.

Related Articles