ФОТО: Артан Груби ја покажа новата канцеларија – Нашиот нов дом

 Breaking News

ФОТО: Артан Груби ја покажа новата канцеларија – Нашиот нов дом

ФОТО: Артан Груби ја покажа новата канцеларија – Нашиот нов дом
January 04
16:59 2021

Артан Груби, Првиот заменик премиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, во септември веднаш штом стапи на функцијата прв вицепремиер, се всели во кабинетот на генералниот секретар на Владата како најблизок до оној на премиерот.

Викендов тој на својот Фејсбук профил објави фотографија и од канцеларијата во Министерството за политички систем и односи на заедниците на чие чело е исто така тој.

Денеска тој објави повеќе фотографии од новата канцеларија, каде што и напиша: Shtëpia jonë e re Нашиот нов дом Our new home.

Related Articles