ФОТО: Ана Бекута објави фотографија кога имала 15 години – Дама се раѓа, не се станува

 Breaking News

ФОТО: Ана Бекута објави фотографија кога имала 15 години – Дама се раѓа, не се станува

ФОТО: Ана Бекута објави фотографија кога имала 15 години – Дама се раѓа, не се станува
November 03
19:45 2019

Српската фолк и поп пејачка Ана Бекута, на естрадата е повеќе од триесет години и зад себе има бројни хитови и награди. Таа на својот Инстаграм профил објави фотографија преку која покажа како изгледала кога имала само 15 години. Пејачката се потсети на своите тинејџерски денови и објави на фотографија на Инстаграм од далечната 1974 година, каде позира со другарка. Дама се раѓа, не се станува, гласи еден од коментарите упатени до пејачката. Фото:

Related Articles