Филипче со порака до колегите: Јадете доволно, одморајте колку можете и останете во контакт со вашите најблиски

 Breaking News

Филипче со порака до колегите: Јадете доволно, одморајте колку можете и останете во контакт со вашите најблиски

Филипче со порака до колегите: Јадете доволно, одморајте колку можете и останете во контакт со вашите најблиски
April 03
09:14 2020

Министерот за здравство, Венко Филипче пред еден час објави фејсбук статус посветен на неговите колеги, здравствени работници. Тој им порача на колегите да не заборават да се грижат за себе во овој период, да јадат доволно, да одмораат колку што можат и да останат во контакт со нивните најблиски, да бидат внимателни и да се чуваат. Во продолжение неговиот статус:

Related Articles