Уште еден ракометар си оди од Вардар, открива Стоилов

 Breaking News

Уште еден ракометар си оди од Вардар, открива Стоилов

Уште еден ракометар си оди од Вардар, открива Стоилов
June 04
18:25 2019

Ракометарите на Вардар вчера беа дочекани од илјадници навивачи и граѓани од цела Македонија, кои дојдоа на плоштадот во Скопје да ги видат и поздрават шампионите.

Капитенот на клубот, Стојанче Стоилов прв ѝ се обрати на публиката која му возврати со овации, а потоа откри кој ракометар си заминува од клубот.

Веќе е познато дека си оди Рожерио Мораеш, Игор Карачиќ, Дејан Милосављев, Глеб Калараш и Дмитри Кисељев, а синоќа Столе ни откри дека си оди и Јања Војводиќ кој на крај беше поздравен.

Крилниот играч, Тимур Дибиров за руските медиуми потврдил дека ќе остане во Скопје.

Related Articles