УХМР со пpедупредување за изолирана појава на град, времето е неcтабилно со повремен пороен дожд и грмежи

 Breaking News

УХМР со пpедупредување за изолирана појава на град, времето е неcтабилно со повремен пороен дожд и грмежи

УХМР со пpедупредување за изолирана појава на град, времето е неcтабилно со повремен пороен дожд и грмежи
September 07
14:11 2019

Денес ќе преовладува променливо облачно време, на повеќе места ќе биде нестабилно со повремено пороен дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилни врнежи, засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност. Околу пладне и пладне со краткотраен локален дожд и ретки грмежи. УВ=6.

Најавата за утре е дека ќе преовладува сончево време со умерена облачност, околу пладне и попладне ќе има краткотраен локален дожд и ретки грмежи. Од понеделник времето ќе биде претежно стабилно и топло со слаб до умерен јужен ветер.

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд и грмежи. Околу пладне и попладе ќе има услови процесите да бидат поинтензивни со пообилни врнежи и засилен ветер. T= 26 °C, P= 978 hPa, U= 70 %, V= 4 m/s. (Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер)

Related Articles