УХМР со пpoгноза: Очекувајте врнежи од дожд и снег, ветер со над 70 км на час

 Breaking News

УХМР со пpoгноза: Очекувајте врнежи од дожд и снег, ветер со над 70 км на час

УХМР со пpoгноза: Очекувајте врнежи од дожд и снег, ветер со над 70 км на час
February 28
08:05 2020

Денеска ќе се задржи претежно облачно време со повремени врнежи од дожд , а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните делови каде на планините снежната покривка ќе се зголеми.

Ќе дува засилен, повремено силен ветер кој локално ќе достигнува над 70 км/час и на планините ќе услови појава на снежни наноси.

Времето во недела ќе е сончево со мала до умерена локлна облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Веќе од понеделник времето ќе е сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, а веќе од вторник времето ќе е променливо облачно со услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен југозападен ветер.

Related Articles