Утрово топло, попладне повторно дожд, а од утре најавуваат промена метеоролозите

 Breaking News

Утрово топло, попладне повторно дожд, а од утре најавуваат промена метеоролозите

Утрово топло, попладне повторно дожд, а од утре најавуваат промена метеоролозите
August 09
08:51 2020

Утрово беше топло во целата држава, како и спарно, но веќе од попладне не очекува повторно дожд.

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се движи од 14 до 21, а максималната од 26 до 32 степена.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремен пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне 29 степени.

Од понеделник ќе преовладува сончево и потопло време, а во попладневните часови ќе има услови за изолирана појава на дожд и грмежи.

Related Articles