Убав џип, 360степени го сними Paшковcки во луксузен џип

 Breaking News

Убав џип, 360степени го сними Paшковcки во луксузен џип

Убав џип, 360степени го сними Paшковcки во луксузен џип
April 12
21:49 2021

Како што пишува 360 степени, Екс генералниот секретар на Владата и актуелен советник во кабинетот на премиерот Заев вози ексклузивно и скапо возило кое не е пријавено во листот што сите функционери морат да го достават до ДКСК, се вели во најавата на вечерашното издание на емисијата 360 степени. Дpaги Paшковски, секретар во кабинетот на премиерот, вози џип што во автосалон чини најмалку 74 илјади евра. Такво возило не фигурира во неговиот анкетен лист доставен до Антикорупциската комисија, пишува 360 степени.

Related Articles