Тортевски: Ако Катица се врати на работа сите од СЈО треба да си отидат

 Breaking News

Тортевски: Ако Катица се врати на работа сите од СЈО треба да си отидат

Тортевски: Ако Катица се врати на работа сите од СЈО треба да си отидат
August 10
14:59 2019

Доколку специјалната обвинителка во оставка, Катица Јанева, некогаш се врати на работа, нејзините колеги од СЈО треба да ја остават сама.

Ова на Твитер го напиша адвокатот Александар Тортевски, по третата објавена снимка за Рекет.

Ако воопшто се врати на работа Катица, целиот колектив треба да си отиде и да ја остави сама внатре или пак да и застанат на врата и да не и дозволат да влезе внатре. – гласи неговиот твит.

Тоа што Катица сега слободно се сунча во Калитеа значи само едно. Некого мнооогу сериозно го уценува. – пишува Тортевски на твитер.

Related Articles