Тамара табу тема на Балканот: Многумина заборавија што и се случи во 2008г. (Видео)

 Breaking News

Тамара табу тема на Балканот: Многумина заборавија што и се случи во 2008г. (Видео)

Тамара табу тема на Балканот: Многумина заборавија што и се случи во 2008г. (Видео)
May 19
18:54 2019

Тамара Тодевска денеска е топ тема во медиумите во регионот, па дури и светот, со оглед на тоа дека за неа пишуваше и Би-Би-Си.

Таа го освои осмото место со својата песна „Proud” која упати и силна порака. Иако водеше според гласовите на жирито речиси цела вечер, ситуацијата се промени со гласовите од публиката, па Тамара отиде на 8. место со 58. поени од публиката.

Српскиот портал Блиц денеска објави вест за нашата претставничка на Евровизија Тамара Тодевска која вчера за влакно не победеше на ова шоу, дека ја изненадила Европа и дека многумина заборавиле што и се случило пред 11 години на Евровизија кога настапуваше со Врчак и Гаџа.

Инаку тие се потсетуваат на Евровизијата на која беа домаќин во 2008-та година кога Тамара Тодевска ја претставуваше Македонија заедно со Врчак и Адриан Гаџа, но не успеаја да влезат во финалето поради променетиот систем на гласање, па велат сигурно сега ја научила лекцијата.

Погледнете го Евровизискиот настап на Македонија во 2008 година:

Коментари

Њуз24 се оградува од коментарите на содржините

Related Articles