Судијата Кадриу: По укинатиот притвор на Катица Јанева добивме смс порака од Русковска

 Breaking News

Судијата Кадриу: По укинатиот притвор на Катица Јанева добивме смс порака од Русковска

Судијата Кадриу: По укинатиот притвор на Катица Јанева добивме смс порака од Русковска
November 20
14:25 2019

Откако Катица Јанева синоќа беше преместена во станот на нејзиниот син, случувањата окулу случајот одат кон друга насока.

Судијата Сафет Кадриу кој е портпарол на Апелацискиот суд во Скопје денеска потврди дека второстепениот суд одржал колегуим по обвинувањата на обвинителката Вилма Русковска која рече дека ќе има и финансиска инспекција.

Да, одржавме колегиум, но за тоа што се случувало ќе бидете информирани во соопштение кое набрзо ќе биде објавено на официјалната веб-страница на нашиот суд.

Точно е и дека имаше смс порака од обвинителката, но ве молам бидете трпеливи додека да го објавиме соопштението, рече судијата Кадриу за МКД.МК.

Related Articles