Столе Стоилов: Елиф Елмас мaнгупиштe

 Breaking News

Столе Стоилов: Елиф Елмас мaнгупиштe

Столе Стоилов: Елиф Елмас мaнгупиштe
October 11
11:31 2019

Репрезентацијата на Македонија вечерва забележа важна победа над Словенија со 2:1 (0:0) во квалификациски меч за ЕП 2020 од групата Г, кој се одигра на арената Тодор Проески во Скопје. И ракометарот Столе Стоилов му посвети статус на Фејсбук на Елиф Елмас, кој ги постигна двата гола синоќа за црвено-жолтите, покажа дека е следната ѕвезда на нашата репрезентација. Неговиот статус во продолжение:

Коментари

Њуз24 се оградува од коментарите на содржините

Related Articles