Сите фотографии од носачот на авиони со Талат, Шекеринска и премиерот Заев

 Breaking News

Сите фотографии од носачот на авиони со Талат, Шекеринска и премиерот Заев

Сите фотографии од носачот на авиони со Талат, Шекеринска и премиерот Заев
December 10
19:24 2019

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев и заменичката на претседателот во владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска, заедно со Претседателот на Собранието на РСМ Талат Џафери, началникот на Генералштабот Васко Ѓурчиновски и амбасадорката на САД Кејт Брнз, остварија средба со адмирал Џејмс Фого, командантот на американските поморски сили за Европа и Африка и командант на Здружените сојузнички сили во Неапол, која се одржа на носачот на авиони „Хари С. Труман“. Погледнете ја големата фото галерија:

Related Articles