Се стреси Босна и Херцеговина, земјотрес на 85 километри од Сараево

 Breaking News

Се стреси Босна и Херцеговина, земјотрес на 85 километри од Сараево

Се стреси Босна и Херцеговина, земјотрес на 85 километри од Сараево
November 03
07:48 2019

Земјотресот со интензитет од 5,1 степени по Рихтеровата скала, ја погоди попладнево централната област на БиХ и се почувствува и во Сараево. Епицентарот се наоѓал 85 километри северозападно од Сараево – на 14 километри од Турбет, во централна БиХ, на длабочина од 5 км. Цивилната заштита на кантонот Тузла соопшти дека засега нема извештаи за жртви или материјална штета врз објекти.

Related Articles