Се огласи Шилегов: Седете дома за време на корона, програма од шест изведувачи за денес

 Breaking News

Се огласи Шилегов: Седете дома за време на корона, програма од шест изведувачи за денес

Се огласи Шилегов: Седете дома за време на корона, програма од шест изведувачи за денес
April 26
11:39 2020

Пред еден час на својата фејсбук страница градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов напиша:

СЕДЕТЕ ДОМА ЗА ВРЕМЕ НА КОРОНА – ГРАД СКОПЈЕ СО ПРОГРАМА ОД ШЕСТ ИЗВЕДУВАЧИ ЗА ДЕНЕС

Денеска ќе настапат шест изведувачи во живо како дел од програмата „Култура во време на Корона“ што ја спроведува Град Скопје за подрршка на културните работници. – додава Шилегов, каде објави и фотографии од најавата за настанот:

Во продолжение неговиот статус на фејсбук:

Related Articles