Се огласи Премиерот Спасовски откако му стигнаа резултатите од тестот за коронавирусот

 Breaking News

Се огласи Премиерот Спасовски откако му стигнаа резултатите од тестот за коронавирусот

Се огласи Премиерот Спасовски откако му стигнаа резултатите од тестот за коронавирусот
June 01
14:46 2020

Само што ги добив резултатите од денешниот Koвид19 тест. Тестот е негативен и немам никакви симптоми, а додека не ги добијам официјалните препораки од епидемиолозите ќе останам во домашна изолација. На сите кои се соочуваат со вирусот им посакувам брзо оздравување и уште еднаш силно апелирам сите да ги почитуваме мерките, за да му овозможиме на здравствениот систем да ја одржи контролата врз кластерите каде се појавуваат нови случаи на заб олени. – Напиша премиерот на неговата фејсбук страница.

Related Articles