Се огласи Михајловски за МНТ: Македонија од пред 18 год е исклучиво приватна фирма на Али Ахмети и дуи бандaта, со приврзоците сдсм и дпмне

 Breaking News

Се огласи Михајловски за МНТ: Македонија од пред 18 год е исклучиво приватна фирма на Али Ахмети и дуи бандaта, со приврзоците сдсм и дпмне

Се огласи Михајловски за МНТ: Македонија од пред 18 год е исклучиво приватна фирма на Али Ахмети и дуи бандaта, со приврзоците сдсм и дпмне
November 25
23:07 2019

Македонија пред 30 год стана приватна фирма на сдсм и дпмне. Од пред 18 год е исклучиво приватна фирма на Али Ахмети и дуи бaндата, со приврзоците сдсм и дпмне. Он може со секој од нив, они неможат без него. Затоа се они приврзоци и затоа е он, газда Али. Он и Путин, 19 год. на власт. Македонија е дооел – холдинг компани, со газда Али, доминантен акционер. Ние живееме во приватна фирма. Глумењето држава, со даноци, давачки, глоби, инспекции…итн. не е сервис за општо добро, за болници, училишта, факултети,ТЕАТРИ, екологија, јавен превоз, туку сервис за богатење на неприкосновениот Али Баба, paзбојниците дпмне, сдсм, плус хиените и лешинарите, инсталирани во државните тела и органи за заштита на пљачkата на газдите. Артан Груби член на дуи, државен швеpцер – организатор, министерот за култура и министерот за образование членови на дуи, само не потсетуваат кој е газда во али бабината пештера – Македонија. Театарот го исkpшиле…туф.туф. Нивни е. Направен е со парите од вработените кај нив – народот. – Напиша на својот фејсбук профил актерот Јовица Михајловски.

Related Articles