Се огласи и Јанушев: Како беше онаа народната – Немате појма кај терате

 Breaking News

Се огласи и Јанушев: Како беше онаа народната – Немате појма кај терате

Се огласи и Јанушев: Како беше онаа народната – Немате појма кај терате
August 25
09:35 2019

По објавата на Мицкоски, во врска со најавените тужби на Заев, Димитров, Шеќеринска, Ременски и др. за новинари, се огласи и Игор Јанушев преку неговата фејсбук страница. Јанушев побара оставка и предвремени парламентарни избори. Ова е неговиот фејсбук статус, кој што го заврши со зборовит: Немате појма кај терате! Пaда Влада! – Ова е неговиот фејсбук статус во продолжение, фото:

Related Articles