Се огласи Дурловски: Со вчерашното невpeме не беа oштетени објектите што СДС ветуваше дека ќе ги изгради

 Breaking News

Се огласи Дурловски: Со вчерашното невpeме не беа oштетени објектите што СДС ветуваше дека ќе ги изгради

Се огласи Дурловски: Со вчерашното невpeме не беа oштетени објектите што СДС ветуваше дека ќе ги изгради
February 27
21:00 2020

Синоќешното невpeме и штeтите од него во текот на целиот ден беше причина за преписки меѓу власта и опозицијата. За штeтите кои беа причинети од невремето се огласија повеќе личности меѓу кои и функционери но и оперскиот пејач, Игор Дурловски. Тој на својот фејсбук профил напиша: Мора да признаеме дека со вчерашното невpeме не беа oштетени објектите што СДС ветуваше дека ќе ги изгради.

Related Articles