Се огласи Ден Дончев: Јас сум со семејството, не сум уапсен

 Breaking News

Се огласи Ден Дончев: Јас сум со семејството, не сум уапсен

Се огласи Ден Дончев: Јас сум со семејството, не сум уапсен
June 26
18:51 2020

Ексдиректорот на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев, демантира дека бил уапсен и спроведен во полициска станица, како што објавија повеќе портали.

Дончев во изјава за „А1он“ вели дека тој е со семејството, а најави и тужби за порталите, кои како што вели, рашириле ла жна вест.

Јас сум со семејството, не сум уапсен. Доколку порталите кои објавија дека сум апсен не ги избришат објавите, ќе преземам правни дејствија за моја заштита, вели Дончев за А1он.

Неофицијално, Дочнев бил повикан само на разговор во полициската станица кој помалку од половина час, по што тој заминал од станицата откако е констатирано дека нема докази против него. Извор А1он.

Related Articles