Се огласија од Владата: Од прв до последен, одговорност мора да има за сите инволвирани

 Breaking News

Се огласија од Владата: Од прв до последен, одговорност мора да има за сите инволвирани

Се огласија од Владата: Од прв до последен, одговорност мора да има за сите инволвирани
August 21
20:18 2019

Портпаролот на владата на Република Северна Македонија, Муамет Хоџа, денеска оцени дека случајот Pekeт во кој е обвинeта и првата специјална обвинителка, Катица Јанева, потврдува дека пред правдата и законите, буквално секој е еднаков и одговорен. Во име на владата тој повика на темелна и независна истрага , која мора да заврши што е можно поскоро и да ги покаже сите детали. Одговорност мора да има за сите инволвирани, од прв до последен – изјави Хоџа.

Related Articles