Се менува времето викендов, дождот нема да престане и наредна недела ќе врни дожд

 Breaking News

Се менува времето викендов, дождот нема да престане и наредна недела ќе врни дожд

Се менува времето викендов, дождот нема да престане и наредна недела ќе врни дожд
November 08
08:34 2019

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, поинтензивни на истокот. На југоистокот ќе има услови за појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. За време на викендот ќе биде променливо облачно и врнежливо со повеќе сончеви периоди во сабота, а поинтензивни врнежи во недела. Следува периодот со услови за појава на утринска магла по котлините, но и на позитивни утрински температури.

Related Articles