Сепак Грција ќе дозволи влез за туристите од Србија

 Breaking News

Сепак Грција ќе дозволи влез за туристите од Србија

Сепак Грција ќе дозволи влез за туристите од Србија
June 16
08:00 2020

Како што пишуваат медиумите во регионов, Владата на Грција донела одлука доцна вечерва да дозволи српските туристи да ја поминат границата меѓу Бугарија и Грција, јавува Блиц. По целодневни разговори со претставниците на Грција, ме известија вечерва дека ќе почнат да ги пуштаат нашите граѓани преку бугарско-грчката граница, изјави српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ.

Related Articles