Села сака нешто да ви кажи: Со сите би направил предизборна коалиција освен со ДУИ

 Breaking News

Села сака нешто да ви кажи: Со сите би направил предизборна коалиција освен со ДУИ

Села сака нешто да ви кажи: Со сите би направил предизборна коалиција освен со ДУИ
September 12
07:00 2019

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села во интервју за ТВ21 вели дека со сите би направил коалиција освен со ДУИ.

Рано е да се каже со кого би влегле во коалиција, во моментот кога ќе се објават изборите ние сме подготвени да коалицираме со секој Албанец кој сака да донесе промена и има за цел да донесе промена и демократија во албанското општество ,а не тој што прави калкулации за да преживее во политичката сцена. Од можноста за коалиција се исклучува ДУИ, кои се наши опоненти и кои мислиме да ги победиме на следните предвремени избори, вели Зијадин Села.

На прашање дали би прифатил коалиција со СДСМ, тој вели дека нема намера да влегува во такви авантири.

СДСМ не ја сметам како албански политички субјект и ние во таквите авантури и коалиции не мислиме да влеземе“, додава Села.

Related Articles