Расте бројот на нови случаи на коронавирусот, дури 81 нов случај за 24 часа, најмногу од Тетово и Скопје

 Breaking News

Расте бројот на нови случаи на коронавирусот, дури 81 нов случај за 24 часа, најмногу од Тетово и Скопје

Расте бројот на нови случаи на коронавирусот, дури 81 нов случај за 24 часа, најмногу од Тетово и Скопје
July 31
19:33 2021

Како што јавуваат здравствените власти, Во последните 24 часа се направени 5.315 тестирања, а регистрирани се 81 нов случај на коронавирусот и тоа во градовите:

Скопје – 27 • Тетово – 25 • Куманово – 9 • Гостивар – 7 • Кавадарци, Кичево, Дебар и Пехчево – по 2

Битола, Струмица, Струга, Берово и Валандово – по 1.

не се пријавени по и нати лица.

Регистрирани сe 12 оздравени пациенти од:

Тетово – 5 • Скопје – 3 • Куманово – 2 • Гостивар и Прилеп – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 976.710 тестирања на коронавирусот.

Вкупната бројка на коронавирусотдијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епи емијата изнесува 156.380 бројката на оздрав ени пациенти е 150.362, на по ин ати е 5.493, а бројот на активни случаи изнесува 525

Related Articles